Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zamek tylnej klapy się zaciął...jak go reanimować?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamek tylnej klapy się zaciął...jak go reanimować?

    do Purchawa: ok, następnym razem powiadomię. Pzdr dla małego

  • #2
    Zamek tylnej klapy się zaciął...jak go reanimować?

    Witajcie.
    Niedawno po raz pierwszy zostałem zmuszony do zamknięcia bagażnika przy pomocy kluczyka. Niestety spotkał mnie zawód, nie udało mi się tego zrobić.
    Zamek stoi jak zaklęty. Używałem WD 40 a wcześniej odmrażacza do zamków. Nawet nic nie drgnęło.
    Czy czeka mnie wymiana zamka czy istnieją jakieś skuteczne preparaty lub sposób na reanimację, najchętniej bez wyjmowania całości 8) ?
    Helllllllp!
    była O1 1,9 tdi ahf ( 125 KM, 275 nm ), jest O2 fl, 1,9 tdi bxe ( 143,8 KM, 336,6 nm ) Biała Strzała:
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...173266#1173266
    Serwis By DGW

    Komentarz


    • #3
      Jak przymroziło to też nie mogłem otworzyć klapy ani kluczykiem ani przyciskiem pod bagażnikiem - ale w koncu dałem radę .Po zdjęciu plastikowej osłony trzeba psiknąć WD 40 na popychacz w mechanizmie zamka - u mnie pomogło .Pozdrawiam

      Komentarz


      • #4
        Chomik, Spróbuj WD40 psyknij i odczekaj czasem zostawinie na kilka godzin pomoże

        A jak nie to rozebrać. Do zamka dostaniesz sie od środka zdejmując plastikową tapicerkę klapy bagażnika :idea:
        .

        Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

        Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

        Komentarz


        • #5
          A macie może jakiś sposób na wyłamany zamek tylnego podłokietnika? Da się coś takiego kupić?
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=41026

          Komentarz


          • #6
            kolego jesli chodzi o zamek to dostaniesz sie od srodka zdejmujac tapicerke z klapy a nastepnie masz tam sterownik i on czasem sie zacina musisz go rozebrac i przesmarowac on sie rozpolawia jest na zatrzaski juz to kiedys sam przerabialem u siebie i dziala pozdrawiam i zycze powodzenia

            Komentarz


            • #7
              Witajcie!
              Dzieki za rady. Próbowałem WD 40 Od zewnątrz i od środka po zdjęciu plastikowej osłony wewnetrznej.
              Centralny zamek działa bez problemu. Tylko zamek, ten bemben, gdzie wkłada się klucz nie chce pracować, nie można go przekręcić a na smarowanie zużyłem całe WD 40 :diabelski_usmiech i nic.
              była O1 1,9 tdi ahf ( 125 KM, 275 nm ), jest O2 fl, 1,9 tdi bxe ( 143,8 KM, 336,6 nm ) Biała Strzała:
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...173266#1173266
              Serwis By DGW

              Komentarz


              • #8
                Masz tu jak gość reanimował zamek w drzwiach może w ten sposób odratujesz tą wkładkę

                [MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika - Forum.VWGolf.pl
                .

                Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

                Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

                Komentarz


                • #9
                  Wielkie dzięki, o to mi właśnie chodziło.
                  Mam nadzieję, że nie przerośnie to moich miernych zdolności manualnych :lol:
                  Pozdrawiam i dziękuję wszystkim Kolegom za chęć pomocy w sprawie.
                  była O1 1,9 tdi ahf ( 125 KM, 275 nm ), jest O2 fl, 1,9 tdi bxe ( 143,8 KM, 336,6 nm ) Biała Strzała:
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...173266#1173266
                  Serwis By DGW

                  Komentarz


                  • #10
                    Miłej zabawy

                    PS: Tylko rób to w ciepłym garażu :szeroki_usmiech
                    .

                    Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

                    Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X